ODKURZACZE BEZSZCZOTKOWE ATEX 22

Data dodania: 28-05-2021


W świecie wytwarzania przyrostowego można obsługiwać potencjalnie wybuchowe pyły, które są łatwo zapalne. Są to zwykle pyły metali przewodzących, takie jak tytan, aluminium, kobalt-chrom i inne stopy. Aby móc bezpiecznie odkurzać ten materiał, firma Depureco zaprojektowała system redukcji emisji z obojętnym płynem, który umożliwia pracę w całkowitym bezpieczeństwie. Odsysany materiał wchodzi w kontakt z obojętną cieczą, unikając w ten sposób jakiejkolwiek formy potencjalnej iskry spowodowanej ładunkiem elektrostatycznym lub tarciem. Istnieje również filtr bezpieczeństwa, który zatrzymuje nieprawdopodobne cząsteczki kurzu, które w przeciwnym razie przemieszczałyby się w kierunku turbiny. Zastosowanym materiałem jest stal nierdzewna AISI 304, aby zapewnić maksymalną przewodność elektryczną. Istnieją również rozwiązania do odkurzania drobnych pyłów na bazie tworzyw sztucznych.

Odsysany materiał można łatwo odzyskać do ponownego użycia. Dmuchawy bocznokanałowe stosowane przez Depureco posiadają certyfikat ATEX producenta dmuchaw, zastosowane filtry są antystatyczne klasy M (skuteczność filtracji do 1 mikrona), które mogą być realizowane z filtrami absolutnymi H14 (skuteczność filtracji do 99,995% przy wielkości cząstek 0,18 mikrona).

Depureco ma również możliwość tworzenia scentralizowanych systemów ad-hoc dla laboratoriów i działów produkcyjnych, eliminując w ten sposób wszelkie mobilne odkurzacze przemysłowe i centralizując gromadzenie materiału w jednym miejscu, nawet poza strefą produkcyjną, jeśli to konieczne.

Wszystkie rozwiązania odkurzaczy przemysłowych Depureco do wytwarzania przyrostowego są objęte gwarancją przez okres do 3 lat.

Przejdź do strony głównej
2022 CLEANEA.pl - wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu